Gelişim Üniversitesi Gelişim Meslek Yüksekokulu

Tarayıcınızın Javascript ayarları kapatılmış veya tarayıcınızda Adobe Flash Player eklentisi yüklü değil. En son sürüm Flash Player eklentisini indirin.

Hakkımızda Ayrıcalıklarımız Hedeflerimiz
Buradasınız » Duyurular » Fransızca Dil Kursu

Dünya'da yaklaşık olarak 200 milyon insan Fransızca bilmektedir. 128 milyon insan Fransızca'yı anadili veya ikinci dili olarak konuşurken, 54 ülkede 72 milyon insan tarafından da bilinmekte ve konuşulmaktadır. BaştaFransa olmak üzere Kanada, Belçika, İsviçre, Afrika, Lüksemburg ve Monako'da konuşulur. Fransızca; İspanyolca, Portekizce, İtalyanca, Katalanca ve Romence gibi Roma İmparatorluğu'nun dili olan Latince'nin devam dillerindendir. Avrupa Birliği verilerine göre 27 üye ülkedeki 129 milyon insan (497.198.740 %26'sı) Fransızca konuşmakta ve bunun 65 milyonu (%12) anadili, 69 milyonu (%14) ise ikinci dili olarak konuşmaktadır. Bu verilere göre Fransızca birlik içerisinde İngilizce ve Almancadan sonra en sık konuşulan 3. dildir.Fransızca Kursu 6 Seviyeden oluşmaktadır.

BAŞLANGIÇ SEVİYESİ 1 (DEBUTANT)

Başlangıç Seviyesinde Fransızcaya genel bir giriş yapılmaktadır. Telaffuza, seslere alışkanlık edinilir ve öğrenciler basit cümle ve yapılarla kendilerini genel olarak ifade edebilecek duruma gelirler.

BAŞLANGIÇ SEVİYESİ 2 (ELEMENTAIRE)

Öğrenciler Fransızca konuşma ve yazma konusunda kapasitelerini geliştirirler ve genel metinleri,  sade edebi metinleri okuyabilirler.

ORTA SEVİYE 1 (PRE-INTERMEDIARE )

Bu seviyede gramer yapılarının neredeyse tamamı öğrenilmiş olunur. Öğrenciler konuşulanları anlayabilir ve rahatlıkla karşılık verebilir duruma gelirler.

ORTA SEVİYE 2 (INTERMEDIARE )

Öğrenciler fikirlerini ifade edebilme, tartışmalarda etkin olarak yer alma ve bir takım kalıp ve deyimleri sözlü ve yazılı olarak kullanabilme konusunda kendilerini geliştirirler.

ORTA SEVİYE 3 ( INTERMEDIARE 2 )

Üst-orta düzeyinin gerekli içeriğini tamamlayabilen ve Fransızca'yı iyi derecede kullanabilen öğrenciler içindir.

İLERİ SEVİYE (AVANCE)

Öğrenciler yabancılar ile her konu üzerinde konuşabilirler. İletişimde problem yaşamazlar.

DETAYLI BİLGİ İÇİN: İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİSÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ / 0212 422 06 70 / Dahili: 168

-A A+

Bu duyuru 05 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 3025 defa okunmuştur.
Bizi Bu Numaradan Arayabilirsiniz!